W niedzielę, 12 sierpnia br., po raz ostatni w sezonie letnim odbył się „Goniądzki Jarmark – rękodzieła i tradycyjnej żywności” pod hasłem: „Wielki Dzień Pszczół”. 

Zwyczajem stało się, że sierpniowy jarmark przepełniony jest produktami pszczelimi. Na łasuchów czekały miody, pyłki kwiatowe, pierzga pszczela czy świece z wosku pszczelego. Dużą atrakcją były pszczoły, które można było obserwować podczas prac na plastrze miodu.  Osoby przybyłe na plac przed GOK w Goniądzu miały okazję zakupić także swojskie sery, wędliny, smakołyki kuchni regionalnej – kartacze, babkę ziemniaczaną, chłodnik, oraz słodkie ciasta, bułki drożdżowe, mrowiska, lizaki. Regionalni twórcy zaprezentowali rzeźby, obrazy, kosze wiklinowe, wyroby szyte i dziergane. Na jarmarku pojawili się również szczudlarze, którzy rozdawali publiczności upominki znad Biebrzy.
Odwiedzający jarmark goście z chęcią zaglądali na stoisko edukacyjne  Biebrzańskiego Parku Narodowego, który wspólnie „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” przygotował gry, zabawy i quizy o tych wyjątkowych owadach. Najmłodsi malowali pszczółki na drewnie oraz grali w grę planszową, a nieco starsi zagrali w grę terenową – wyruszyli na wycieczkę po okolicy rozwiązując ukryte po Goniądzu zagadki. Na wszystkich czekały nagrody.
Podczas jarmarku wystąpił zespół „Tęcza” z Trzciannego.
 
Cała galeria zdjęć na stronie: http://goniadz.naszgok.pl/n,goniadzki-jarmark-oblany-miodem

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-08-13

Wydrukuj