W ubiegłym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy dodatkowy element Festiwalu, czyli część sportową, ale dopiero dziś się okazało, że był to bardzo dobry pomysł. W stosunku do ubiegłorocznych startujących w zawodach ilość zawodniczek i zawodników się potroiła.
1 lipca w trakcie VII festiwalu Rock na Bagnie zorganizowany został dla wszystkich chętnych Rock na Bagnie na sportowo. Impreza odbyła się na stadionie miejskim przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu. Ogólnie z oferty sportowej skorzystało blisko stu sportowców.
Do najwcześniej rozpoczętej konkurencji – piłki plażowej pierwotnie zgłosiło się 10 teamów, a ostatecznie wystartowało 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Rozpoczęte o 10 00 zmagania w  II Rockowym Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Goniądzu zakończyły się grubo po 13 00, a zwyciężyła ekipa Neobrand Volley z Białegostoku w składzie Łukasz Grębowski i Piotr Andraka. 2 miejsce zajęła drużyna Kalecy z Moniek w składzie Michał Minkiewicz i Kacper Zalewski, natomiast 3 miejsce wywalczyła drużyna miejscowych z Goniądza startująca pod nazwą Wariaty: Konrad Dalecki i Robert Jermacz. 
O godz. 11 00 rozpoczął się II OGÓLNOPOLSKI BIEG PRZYJACIÓŁ ROCKA NA BAGNIE – GONĄDZ 2017. Po wyznaczonej pętli wokół boiska piłkarskiego rywalizowano w kategorii kobiet (3 pętle) i mężczyzn (5 pętli). Drugą mistrzynią goniądzkiego biegu została Marta Mazurek z Warszawy, a mistrzem uczeń szkoły w Goniądzu, mieszkaniec Białosukni  rewelacyjny Łukasz Hryniewicki.
Ostateczna kolejność:
Kobiety
1. Marta Mazurek - Warszawa
2. Dorota Szymańska - Koszalin
3. Anna Stolarczuk - Łuków
 
Mężczyźni
1. Łukasz Hryniewicki - Goniądz
2. Krzysztof Dec - Granica
3. Daniel Oźlański - Goniądz
4. Marek Lubotyński – Białystok
 
5. Konrad Matuk - Białystok
6. Urban Broda – Piotrków Trybunalski
 
O godzinie 10 30 rozpoczął się pierwszy mecz piłki nożnej zorganizowany przez Kamila Wysockiego – Młodziki kontra Rodzice. Po zaciętej walce mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 5:5. Po zakończeniu meczu piłkarskich nadziej o godzinie 12 00 rozpoczął się mecz piłki nożnej ROCKOWA POLSKA – BIEBRZA GONIADZ I PRZYJACIELE. Przy całkiem znośnej pogodzie zawodnicy uraczyli zebranych kibiców bardzo dobrą grą i tym co najważniejsze - gradem bramek. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 6:6. Ale że sędzia p. Sławek Kuć nie chciał kończyć kolejnego meczu remisem zadecydował o wykonaniu serii rzutów karnych i tu podobnie jak rok temu lepsza okazała się drużyna Rockowej Polski zwyciężając 4:3.
Po rozegraniu każdej z konkurencji wszyscy startujący otrzymali okolicznościowe medale, a zwycięzcy medale, puchary, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez hurtownię sportową Kaja w Białymstoku. Ostatnim akcentem sportowego dnia na stadionie, była tradycyjna już degustacja znakomitego goniądzkiego żurku z kiełbaską.
Sponsorem całej imprezy na sportowo był Burmistrz Goniądza – Mariusz Ramotowski, Hurtownia sportowa „Kaja” z Białegostoku, Rzeźnia Braci Szypcio (p. Włodzimierz Szypcio) z Moniek. Imprezę przygotowali: Jarosław Kłubowicz, Cezary Zyskowski, Sławomir Rembeliński, Krzysztof Harasiuk, Stanisław Gorzoch, Jan Kościuch, Mateusz Studniarek, Konrad Chmielewski, Paweł Dekarz i niżej podpisany. Ze sportowym pozdrowieniem – i do zobaczenia za rok.
Arkadiusz Studniarek  

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-07-02

Wydrukuj