28.05.2018 roku w Goniądz gościł finalistki województwa podlaskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. Rozgrywki rozpoczęły się jeszcze w roku 2017 eliminacjami powiatowymi, na których to dziewczęta zajęły pierwsze miejsce pokonując drużyny z Jaświł oraz Krypna, kolejnym etapem rozgrywek były półfinały grupy południowej gdzie dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do finału grupy południowej. Finał grupy dziewczęta zakończyły na II miejscy awansując do finału wojewódzkiego. Zmagania w finale rozgrywane były w dwóch etapach. Pierwsza runda rozgrywana była w dwóch grupach po 4 zespoły, dziewczęta nasze rywalizowały w Sokółce zajmując pierwsze miejsce w grupie pokonując 4-1 zespół z Piątnicy, 3-1 zespół z Sokółki i remisując bezbramkowo z drużyna z Białegostoku. Do ścisłego finału awansowały po dwie najlepsze drużyny w obu grup, w Goniądzu spotkały się drużyny z Domanowa, Turośli, Białegostoku i Goniądza. Pierwsze pary przedstawiały się następująco:
Goniądz – Turośl – 3-1
Domanowo – Białystok – 3-4
Zwycięskie drużyny grały o miejsca 1-2 a przegrane o miejsca 3-4
Wyniki wyglądają następująco:
Mecz o miejsca 3-4, Domanowo – Turośl 0-3
Mecz o miejsca 1-2 Goniądz – Białystok 0-2 (mecz rozstrzygnął się w dogrywce)
Puchary, medale oraz nagrody indywidualne wręczyli Prezes Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Marek Sadowski oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu Pan Mirosław Sobczyk.
Zwycięska drużyna z Białegostoku zrezygnowała z wyjazdu na Mistrzostwa Polski dlatego też zgodnie z regulaminem Polskiego Szkolnego Związku Sportowego druga drużyna reprezentuje województwo w Mistrzostwach Polski. Przed drużyną dziewcząt z Goniądza otwiera się ogromna szansa jak również zaszczyt reprezentowania województwa podlaskiego na Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną 7-10.06.2018 roku w Głuchołazach.                              Jestem przekonany, że dla naszych dziewcząt wyjazd ten może być niezapomnianą przygodą, jak również mogę zapewnić, że będą godnie reprezentowały naszą szkołę, gminę oraz województwo.
Drużyna występuje w składzie:
  1. Olender Roksana – bramkarka (nagradzana 2 krotnie w rozgrywkach wojewódzkich statuetką dla najlepszej bramkarki)
  2. Kuć Rozalia – napastnik ( nagradzana w rozgrywkach wojewódzkich statuetką króla strzelców turnieju)
  3. Świderek Joanna – obrońca, pomocnik ( nagradzana w rozgrywkach wojewódzkich statuetka najlepszej zawodniczki turnieju)
  4. Rafałko Patrycja – pomocnik, napastnik ( nagradzana w rozgrywkach wojewódzkich statuetka najlepszej zawodniczki turnieju)
  5. Olszańska Natalia – pomocnik, napastnik ( nagradzana w rozgrywkach wojewódzkich statuetka króla strzelców turnieju)
  6. Olszańska Weronika – pomocnik, napastnik ( zawodniczka najlepiej wykonująca rzuty karne w drużynie)
  7. Drozdowska Agnieszka – obrońca ( ostoja naszej obrony, dzięki jej grze drużyna nasza traciła najmniej bramek w turniejach)
  8. Skubich Patrycja – obrońca ( człowiek od zadań specjalnych w naszej drużynie, krycie indywidualne, może również zastąpić zawodnika na każdej pozycji łącznie z bramkarzem)
  9. Derdoń Patrycja – pomocnik, napastnik ( wielokrotnie jej wejścia były strzałem w dziesiątkę i dawały przewagę naszej drużynie)
  10. Krymska Gabriela – pomocnik, napastnik ( czarny koń drużyny, mimo iż wchodzi z ławki rezerwowych jej wejścia wielokrotnie odmieniały losy meczu)
Przyjemność prowadzenia zespołu ma Jarosław Kłubowicz
 
 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-05-29

Wydrukuj