Dzień Strażaka w Goniądzu.

                         W przepiękne niedzielne, słoneczne i ciepłe popołudnie rozpoczęły się obchody Dnia Strażaka, mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie  jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych przemaszerowały spod kościoła pw. Św. Agnieszki w Goniądzu na plażę miejską. 

                         Burmistrz Goniądza – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach -  Krzysztof Stachurski, Komendant Miejsko Gminny – Adam Jędrys oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Karol Laskowski, podziękowali zebranym strażakom za trud ich pracy i narażanie życia w codziennych ratowniczych akcjach, a kierowcy z poszczególnych Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                         Burmistrz Goniądza, Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, wręczył również podziękowanie Panu Danielowi Wojtkielewicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Piasecznej, za zaangażowanie i udzieloną pomoc, podczas akcji ratunkowej, która przyczyniła się do ocalenia życia, mieszkańcowi Goniądza.

                         Dzień obfitował również w atrakcje dla dzieci i młodzieży, które zostały przygotowane przez Ochotnicze Straże z terenu Gminy Goniądz oraz Państwową Powiatową Straż Pożarną w Mońkach.  Łódź motorowa Państwowej Straży Pożarnej dała wiele radości wszystkim dzieciom, które mogły przepłynąć się nią, rzeką Biebrzą. Natomiast kierowcy OSP pokazali sprzęt ratowniczy, a najmłodsze dzieci, mogły przejechać się wozami strażackimi.
                         
                         Na wszystkich czekała również gorąca strażacka grochówka oraz ciepła kiełbaska. Serdeczne podziękowania dla Pań,  które przygotowały i serwowały te przepyszne dania.
                         
                         Ochotnicza Straż Pożarna oraz Burmistrz Goniądza, dziękuje wszystkim za przybycie i uświetnienie swoją obecnością obchodów Dnia Strażaka i zaprasza na Zawody Sportowo-Pożarnicze, których termin planowany jest na dzień 9 czerwca 2019 r. Do zobaczenia ;)

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2019-05-13

Wydrukuj